Kai tokios įmonės kaip varicom.lt siūlo itin platų pasirinkimą savo produkcijos, gėda nežinoti, kas yra elektros generatoriai, kaip jie veikia ir kam jie reikalingi.
Apibūdinimas
Tad pirmiausia šiek tiek apie esmę, kas tai per daiktas? Paprastai elektros generatoriumi laikoma speciali mašina, kuri tam tikrą mechaninę energiją paverčia elektros energija. Laikoma, kad pirmoji mašina, kuri tapo elektros generatoriaus pradininke, buvo išrasta maždaug 19 a. pradžioje, ir tą padarė mokslininkas Maiklas Faradėjus. Šis puikus vengrų išradėjas pradžioje dar nežinojo, kad jo sukurta dinamo mašina vėliau taps pagrindu elektros gereatoriui. Eilė mokslininkų dirbo prie įvairių išradimų visą 19 amžių, kol buvo ištobulintos technologijos iki atsirado tikrasis elektros generatorius. Prie išradimų prisidėjo ir belgas mokslininkas Zenobas Gramas, ir fizikas vengras AnyosJedlikas, ir grupės kitų laboratorijose plušančių mokslui atsidavusių žmonių.
Šiais laikais pagal tam tikrus kriterijus elektros generatoriai gali būti suskirstyti į keletą skirtingų tipų. Dažniausias skirstymo būdas yra skirstymas į kintamos srovės ir į nuolatinės srovės generatorius, kurie gali būti naudojami su vienafaziais bei dvifaziais, bei gali suteikti skirtingus poreikius atitinkančius energijos srautus. Norint tiksliai atsakyti, kaip apskritai veikia elektros generatoriai, būtina paminėti elektromagnetinės indukcijos metodą. Mat būtent jis yrakaltas dėl to, kad sukant turbinas atsiranda vėjas (arba jos gali būti sukamos vandenyje) ir šis energijos srautas elektromagnetinės indukcijos būdu ra pakeičiamas elektros energija, kurios mums taip ir reikia.
Kada pravers elektros generatoriai
Šiais laikais mes visi turime bendrą, tiekiamą elektros energiją. Jas gamina ir tiekia didžiulės bendrovės, galima sakyti, kad faktiškai vyrauja energijos tik monopolija, tačiau pažvelgus į tam tikras taisykles matytume, jog iš tiesų būta sudarytų ir laisvosios rinkos sąlygų, kada energiją galėjo teikti ir pavieniai verslo asmenys. Deja, tas modelis, taikytas prieš keletą metų, nepasitvirtino ir konkurencingos energijos tiekėjų rinkos taip ir neatsirado. Tačiau vis dar yra kitoks energijos pasigaminimo būdas, kuris gali būti pritaikytas įvairiose situacijose, tai – elektros generatorių pagalba. Šie prietaisai labai praverčia didesnėse įmonės, ypatingai pramonėje, gamyboje, kai staiga dingsta pagrindinė elektros energija. Tada nenutrūksta gamyba. Yra tokių vietų, kur visada atsargai veikia pajungti elektros generatoriai, nes nutrūkus elektrai būtų labai dideli nuostoliai. Taip pat generatoriai praverčia ir kioskuose, kuriuose energija atsiranda būtent iš prie jų šonų pritvirtintų generatorių.